• ODB doet wat het moet doen en wint de burenstrijd tegen RAS
    |
    • 0
  •  

     

     

     

    Pas drie keer eerder speelde ODB tegen sportparkgenoot RAS. De eerste derby in 2022 eindigde in een gelijkspel, terwijl ODB de tweede ontmoeting dat seizoen nipt won. RAS degradeerde dat jaar, maar promoveerde direct weer door overtuigend kampioen te worden. Dit seizoen werden beide ploegen opnieuw ingedeeld in dezelfde competitie, en het niveauverschil bleek klein.

    Ook de eerste ontmoeting dit seizoen eindigde in een gelijkspel, gespeeld op een leeg Sportpark Albarda. Maar vandaag was het anders: een vol sportpark en grote belangen voor beide teams. ODB had nog punten nodig om zich veilig te spelen en had een kleine kans op de tweede periode, terwijl RAS vecht om directe handhaving te ontlopen.

    Eerste helft

    ODB toonde zijn aanvallende kracht met de terugkeer van Wesley Perquin en Kadir Narsen. De ploeg speelde veel op de helft van RAS en kwam verdiend op voorsprong toen Wesley Perquin een goed genomen corner weergaloos inkopte: 1-0.

    RAS gaf zich niet gewonnen en bleef goed voetballen. Een voorzet vanaf rechts werd verkeerd ingeschat door ODB-doelman Joey, en de bal vloog fraai over hem heen in het doel: 1-1. Dit was enigszins tegen de verhoudingen in, maar zorgde wel voor spanning bij rust.

    Tweede helft

    ODB kwam gedreven uit de kleedkamer en bleef de aanval zoeken. De verdediging van RAS werd keer op keer doorbroken en uiteindelijk stond Kubilay van Oosten op de juiste plek om ODB opnieuw op voorsprong te zetten: 2-1.

    De 3-1 volgde uit een strafschop. Kadir Narsen draaide slim weg in het zestienmetergebied en werd in de rug geduwd. Scheidsrechter R. Mulder, die de wedstrijd goed onder controle had, kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Kadir bleef koel en schoot feilloos binnen.

    Ondanks de achterstand bleef RAS goed voetballen, met name aanvoerder Stephen Apau maakte een sterke indruk. Toch bleef ODB geconcentreerd en gooide de technische staf de wedstrijd in het slot door Bjorn van Nierop en Randy Pauw in te brengen. Ook Dennis Wille maakte na een lang seizoen zijn rentree.

    Met deze overwinning is ODB nu veilig en kan het de competitie rustig uitspelen. Voor RAS wordt het een uitdaging, maar gezien hun spelopvatting en inzet zullen de punten ongetwijfeld volgen.

    Vooruitblik op volgende week

    Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen GSC ESDO, vooraf getipt als titelkandidaat maar nu ook in de race voor de tweede periode, net als ODB, Quick en Concordia. De titelstrijd gaat tussen BMT en Vredenburch, waarbij de één kampioen wordt en de ander de eerste periode wint. De wedstrijd tegen GSC ESDO is dus belangrijker dan gedacht. Aftrap: zaterdag 5 april 14:30 uur aan de Hengelolaan.