In speelronde 18 stond voor ODB de terugwedstrijd tegen RVC Celeritas op het programma. Eerder dit seizoen, in de 7e speelronde, bezorgde Celeritas ODB de eerste nederlaag. ODB was dus gewaarschuwd: een taaie tegenstander, zeker in een fase waarin iedere ploeg zich voor meer dan 100% wil geven tegen de koploper.
Ook dit keer bleek Celeritas een lastige opponent. Met een iets gewijzigd elftal ten opzichte van de heenwedstrijd gaven zij zich volledig. Toch was bij ODB het besef duidelijk aanwezig dat een misstap in de titelstrijd fataal kan zijn.
Na de ervaringen van de afgelopen weken stond er dan ook een getergd en vastberaden ODB op het veld. Het frivole spel maakte plaats voor strijdlust en de wil om niet te verliezen – precies de mentaliteit die nodig is in deze fase van het seizoen.
De wedstrijd zelf was misschien niet oogstrelend, maar kende veel duels en strijd.
Beide ploegen gingen er vol voor, maar het verschil zat uiteindelijk in de kwaliteit. ODB had simpelweg meer in huis en dat gaf de doorslag.
In de eerste helft kwam ODB op voorsprong via een scherp aangesneden vrije trap van Donny Paats.
Zoals zo vaak toonde hij zijn onverzettelijkheid en inzet bij ODB. Celeritas probeerde wel druk te zetten, maar ODB had zijn les geleerd en zat er kort bovenop.
In de tweede helft werd duidelijk dat er voor de thuisploeg weinig te halen viel.
ODB speelde met nog meer gretigheid en controle. Na enkele wissels bracht onder andere met Lars Swagerman nieuwe energie in het team – een speler die altijd blijft gaan en positief blijft, ongeacht zijn rol.
Hij bekroonde zijn invalbeurt door de wedstrijd definitief in het slot te gooien en de 0-2 binnen te schieten voor ODB. Het type speler dat symbool staat voor het huidige ODB: strijdend, gefocust en vastberaden.
Binnen de ploeg leeft inmiddels het besef dat alleen met deze instelling, het geloof in eigen kunnen en het vertrouwen in de kracht van de hele groep de stap naar succes gezet kan worden.
Dat gevoel werd in deze wedstrijd duidelijk zichtbaar op het veld.
Met de 0-2 overwinning doet ODB uitstekende zaken in de titelstrijd. Na het bekijken van de andere uitslagen is nu wel duidelijk welke ploegen gaan bepalen wie er uiteindelijk met de hoofdprijs vandoor gaat.
De spanning neemt toe: wordt het ODB, Maasdijk, of is GSC ESDO de verrassende derde?
Met nog vier wedstrijden te gaan is volledige focus cruciaal. Elke wedstrijd kan de ranglijst doen kantelen en onderstreept de kwaliteit van de topploegen in deze competitie. Voor spelers is dit dé fase waarin alles samenkomt: druk, spanning en de kans om iets historisch te bereiken.
Op zaterdag 11 april gaat de competitie verder. ODB ontvangt Loosduinen, terwijl concurrenten Maasdijk en GSC ESDO eveneens belangrijke wedstrijden spelen. De situatie kan zomaar weer veranderen.
Voor ODB geldt nu maar één ding: volle focus op de volgende wedstrijd, tegen de oude ploeg van trainer Ronald Paats. De eindsprint is ingezet.
Kom ODB steunen in deze beslissende fase – samen op weg naar hopelijk iets moois!



